Vyhledávání


Billy Talent

Billy Talent už spolu hrají skoro 20 let - začali už na střední škole, pak založili skupinu Pezz a nakonec ji v roce 2001 přejmenovali na Billy Talent a to podle hlavního hrdiny knížky a filmu Hard Core Logo. V současný době jsou známí po celém světě, spoustu fanoušků mají třeba v rodné Kanadě a nebo v našem sousedním Německu.

  Benjamin Kowalewicz, Ian D'Sa, Jonathan Gallant a Aaron Solowoniuk. Tato čtyři jména známe spíš jako Billy Talent – kanadskou punk rockovou kapelu pojmenovanou podle hlavního hrdiny knihy a filmu Hard Core Logo od Michaela Turnera. Tito kanadští maníci útočí na naše zvukovody z rádií i televizních hitparád. V Čechách se nejvíce proflákli hity „Surrender“ nebo „Fallen Leaves“ z jejich aktuálního alba Billy Talent II, které vyšlo v roce 2006. Jak to s nimi ale bylo dřív? Kdy se členové potkali a jak se celá kapela vyvíjela?

   Prvopočátky Billy Talentů sahají ještě do dob středoškolských studií jejích členů. Společně navštěvovali kanadskou střední školu „Our Lady of Mount Carmel“, kde spolu Ben Kowalewicz s Jonathanem Gallantem založili kapelu „To Each His Own“. Později k sobě přibrali ještě Aarona Solowoniuka a nakonec na soutěži talentů potkali Iana D’Sa, který tam vystupoval s jinou skupinou – ta však zanikla a tak se Ian přidal k „To Each His Own“ a historie Billy Talent se začala pomalu ale jistě psát :)

   Postupem času si hudebníci vymysleli nový, jednoslovný název své skupiny – přejmenovali se na Pezz a hráli směsici grunge a hip hopu. V roce 1994 vyšlo první společné album skupiny Pezz, které se jmenovalo „Demoluca“. Další následovalo v roce 98 a jmenovalo se Watoosh! Tato deska byla vydána ve spolupráci se studiem Great Big Music.

Členové

Benjamin Kowalewicz, zpěvák Billy Talent Benjamin Kowalewicz
narození: 16. 12. 1975
funkce: zpěv, texty
Vegetarián, který se bojí duchů, má rád černou barvu, italskou kuchyni a flirtování :)
[ další podrobnosti ]
 
Jonathan Gallant, baskytarista Billy Talent Jonathan Gallant
narození: 23. 7. 1976
funkce: basa, zpěv
Původně hrál na baryton, baví ho Eddie Murphy, nejradši má modrou barvu a hraje hokej.
[ další podrobnosti ]
 
Ian D'Sa, kytarista Billy Talent Ian D'Sa
narození: 30. 10. 1975
funkce: kytara, zpěv
Původem animátor s indickými předky, který rád popíjí v barech. Neslyší na jedno ucho.
[ další podrobnosti ]
 
Aaron Solowoniuk, bubeník Billy Talent Aaron Solowoniuk
narození: 21. 11. 1974
funkce: bicí
Je šťastně ženatý, má dceru a psa. Bohužel je nemocný roztroušenou sklerózou.
[ další podrobnosti ]

 Billy Talent - logo