Vyhledávání


Godsmack

Godsmack je americká heavy metalová skupina pocházející z Lawrence, Massachusetts. Skupinu tvoří frontman a skladatel písní Sully Erna, kytarista Tony Rombola, bassák Robbie Merrill a bubeník Shannon Larkin. Během své působnosti vydali Godsmack již čtyři studiová alba, jedno EP, jedno demo a tři živá vystoupení (alba).

Skupina se může pyšnit více jak 19 miliony prodanými CD a velmi dobře se umisťujícími singly.[1] V Billboard Hot Mainstream Rock Tracks se čtyrnáct písní od kapely umístilo v Top 5, takového úspěchu nedosáhly ani tak světoznámé skupiny jako Linkin Park nebo Metallica.[2] Godsmack také často vystupují na velkých festivalech typu Ozzfest. V současnosti je to jedna z nejpopulárnějších heavy metalových skupin ve Spojených státech

 O kapele

Historie

Godsmack vznikla v roce 1995 ve stejném složení jako jsou dnes, pouze místo Shannona Larkina bubnoval Tommy Stewart. Roku 1997 skupina vydává demo All Wound Up a v následujícím roce dostává kapela kontrakt na studiové album. CD Godsmack se dostalo do prodeje roku 1998 a v roce 2001 bylo certifikováno ve Spojených státech jako 4x platinové, i když v hitparádách se příliš dobře neumístilo. Existují celkem čtyři singly pocházející z této desky a to Whatever, Keep Away, Bad Religion, Voodoo.

Dva roky po vydání debutového alba Gosmack kapela nahrála novou deskou s názvem Awake. Awake se v USA stává 2x platinové a v hitparádách okupuje daleko lepší příčky než předešlé nahrávka. CD obsahuje tři singly s názvem Awake, Greed a Bad Magick. Píseň Vampires obdržela nominaci na cenu Grammy a song Sick of Life společně s Awake použila americká armáda ve svých spotech.

Roku 2002 odchází z Godsmack bubeník Tommy Stewart a nahrazuje ho již zmíněný Shannon Larkin. Kapela vydává v následujícím roce své třetí studiové album nazvané Faceless. Faceless má v hitparádách stejné pozice jako Awake, přičemž v Billboard 200 zaujíma první místo. Deska je označena jako platinová a nachází se na ní čtyři singly pojmenované I Stand Alone, Straight Out of Line, Serenity a Re-Align. Píseň I Stand alone figuruje jako soundtrack ve filmu Král Škorpion a je často hrána v rádiích. Song Straight Out of Line zase dostává nominaci Grammy.

V roce 2004 se do prodeje dostává acoustické EP The Other Side, které zaujímá páté místo v Billboard 200, což je na EP neobvykle dobré umistění. CD obsahuje pouze jeden originální singl s názvem Touché, přičemž je The Other Side oceněna zlatou deskou (více jak půl milionu prodaných kusů).

25. února 2006 vydává skupina svou již čtvrtou studiovou desku nazvanou jednoduše IV. IV má obdobný úspěch v hitparádách jako Faceless, ale deska je certifikována pouze jako zlatá (500 000+). Na nahrávce můžeme slyšet tři singly a to Speak, Shine Down, The Enemy.

Jako oslavu deset let existence kapely, vydávají Godsmack roku 2007 své největší hity pojmenované Good Times, Bad Times... Ten Years of Godsmack. Tyto největší hity obsahují jen jednu novou píseň a to cover song od Led Zeppelin Good Times Bad Times. V americké hitparádě zaujímalo album dvacáté páte místo.

Podle čerstvých zpráv je nová studiová deska plánována na počátek roku 2010.